یادگیری موسیقی در کودکی ؛ حفظ شادابی مغز در بزرگسالی

پژوهشگران آمریکایی در بررسیهای خود دریافتند که آموزش موسیقی در دوران  کودکی میتواند در بزرگسالی به حفظ جوانی مغز کمک کند.

به گزارش خبر گزاری مهر، عصب روانشناسان دانشگاه کانزاس  کشف کردند تمام ساعاتی که کودکان صرف یادگیری سازهایی چون : پیانو، فلوت ، ویلن ، گیتار و سایرابزار موسیقی میکنند میتواند در دوره سوم زندگی از عملکردهای مغزی آنها محافظت کند . این محققان به منظور دستیابی به این نتایج 70 بزرگسال سالم بین 60 تا 83 سال را بر پایه تجربیات  آنها در زمینه موسیقی به سه گروه تقسیم کردند و نشان دادند افرادی که با موسیقی آشنایی داشتند نسبت به کسانی که هرگز نت های موسیقی و یا نواختن یک ساز را نیاموخته بودند امتیازات بهتری را در تست های شناختی کسب کردند.                                                                          

شرکت کنندگان در این آزمایش به سه گروه افراد با تجربه یادگیری موسیقی به مدت حداقل 10 سال، افراد با سابقه موسیقایی بین 1تا 9 سال وافراد بدون هیچ تجربه موسیقیایی تقسیم شدند بر اساس گزارش وب ام .دی ، تمام افراد دو گروه اول حداقل از سن 10 سالگی آموزش موسیقی را آغاز کرده بودند. نتایج این تحقیقات حاکی ازاین است که تمام داوطلبان گروه اول در تستهای شناختی به ویژه در بخش حافظه دیداری – فضایی بالاترین امتیاز را کسب کردند.                                                                                         

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزشگاه موسیقی رودکی

میدان انقلاب-جنب بانک تجارت و دفتر راه آهن-کوچه فرصت-ساختمان امین-طبقه اول(طبقه فوقانی پوشاک وحدت)

موبایل : 09131656535

تلفن : 32221927-031 ,  32227818-031  ,  32201895-031

کلیه روزهای هفته صبح و عصر

 

عضویت در سایت